Lielplatones muiža

Apciemojot Lielplatones muižu un tās gleznaino un teiksmām apvīto parku, atliek nedaudz ļauties iztēlei un var nonākt atpakaļ laikā. Laikā, kad pats Barons Hāns vēl staigāja pa mīlestības aleju un vešeriene senajā vešūzī steidza mazgāt baroneses tērpu ballei. Šī leģendām un teikām apvītā vieta ļauj ielūkoties vēstures un senu nostāstu pasaulē, savukārt tās skaistā un enerģiski spēcīgā daba palīdz uzlādēties ikdienas steigā sagurušai dvēselei.  

19. gs. muiža piederējusi baronu Hānu dzimtai. Kungu māja celta no 1845. līdz 1860. gadam. Sākotnējo ēkas projektu izstrādājis Kurzemes guberņas arhitekts E. J. A. Štrauss, bet no 1859. līdz 1860. gadā nezināms arhitekts to paplašinājis. Kompleksā ietilpst 20 ha liels parks, kalpu māja, vešūzis, kapela, dīķis, Hānu dzimtas kapi un citi ievērības cienīgi objekti. Ar muižu saistās dažādas leģendas un nostāsti.

Veļas māja "Vešūzis"! 

2018. gadā atjaunots vešūzis – autentiska 18./19. gs. veļas māja, kurā pieejama seno veļas mazgāšanas tradīciju izziņas programma. Vešūzim ir trīs stāvi, katrs no tiem ir iekārtots atbilstoši to vēsturiskajām funkcijām: pirmajā stāvā ikvienam iespēja iepazīt seno veļas mazgāšanas un gludināšanas procesu, otrajā stāvā ierīkota veļas žāvētava, savukārt trešajā stāvā vešerienes istabiņa. Vešūzis ir Lielplatones muižas kompleksa oriģināla un autentiska sastāvdaļa. ​Iespēja līdzdarboties senās veļas mazgāšanas demonstrācijās vešerienes vadībā.

Darba laiks

  • Pirmdiena - sestdiena: 10:00 - 17:00, iepriekš piesakoties*
  • Svētdiena - tikai iepriekš piesakoties*

Vairāk informācijas par Vešūzi šeit.

Zvanu muzejs

Muižā apskatāma kolekcionāra Valda Jēkabsona unikālā zvanu kolekcija, kuru kungs uzdāvinājis Jelgavas pašvaldībai. Zvanu kolekcija apskatāma brīvdienās, taču tikai ar iepriekšēju pieteikšanos grupām līdz 10 cilvēkiem*. Šobrīd kolekcija nav apskatāma izsludinātā ārkārtas stāvokļa dēļ.

*Visus apmeklējumus jāpiesaka, iepriekš sazinoties ar Lielplatones tūrisma informācijas punkta vadītāju Ingūnu Pranku pa tālruni 26611468.

Cenas

  • Ekskursija gida pavadībā pa kungu māju un vešūzi 1,50 EUR pieaugušajiem, 1,00 EUR senioriem, studentiem
  • Ekskursija gida pavadībā pa kungu māju, vešūzi un parku (leģendas, augi, dārznieka namiņš) 3,00 EUR pieaugušajiem un 2,00 EUR senioriem, studentiem
  • Iespēja līdzdarboties senās veļas mazgāšanas demonstrācijās vešerienes pavadībā - 2,00 EUR
  • Zvanu muzeja apskate gida pavadībā 1,50 EUR pieaugušajiem, 1,00 EUR senioriem, studentiem
Ekskursija pa Lielplatones muižu un parku
Jelgavas nov., Lielplatones pag.
26611468
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās
Konferenču telpas
Kāzu vieta
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Suvenīru iegāde
Wi-Fi
Auto stāvvieta
Piknika vietas
Labierīcības