Zaļenieku (Zaļā) muiža

Zaļenieku muižas hercoga medību pils ir unikāls Kurzemes hercogistes 18. gs. arhitektūras paraugs. Ēka ir relatīvi labi saglabājusies, nav degusi un postīta. Ēkas nozīmīgākie vēsturiskie interjeri veidojušies 18. gs. 2. pusē un 19. gs., neraugoties uz zudumiem 20. gs. 2. pusē un pārbūvēm, ēkā ir ievērojams skaits arhitektoniski nozīmīgu orģinālelementu, kas citviet Latvijas muižās ir retums.

No 18. gs. interjera apdares saglabājušās griestu dzegas otrā stāva zālēs, vestibila velvēto griestu apdare, parketa fragmenti dažās telpās u.c. Zem vēlākā krāsojuma kārtām centrālajā zālē saglabājušies unikāli sienu gleznojumi. Uz 19. gs. interjera pārveidojumiem attiecināmi griestu gleznojumi, kuros attēlotas iluzoras kasetes ar ampīra un renesanses motīviem, kāpņu margu balustri un no marmora būvētais jaunrokoko stila kamīns.

Muižas parks sajūsmina ar savu mierīgo, kluso un ēnaino noskaņu.

Šobrīd Zaļenieku muižā atrodas Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola. Tā piedāvā arī nakšņošanas iespējas dienesta viesnīcā, sīkāk skatīt šeit.

Darba laiks

Pirmdiena - piektdiena 9:00 - 16:00

Sestdienā, svētdiena vizīti jāpiesaka iepriekš.

Jelgavas nov., Zaļenieku pag., Zaļenieki, "Pils"
22043531
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Pieaugušie 1.50 Bērni 1.00
Konferenču telpas
Pieejams gids
Auto stāvvieta