"Purvu bridēji"

Dabas mīļotājiem un aktīvās atpūtas piekritējiem tiek piedāvāts pārgājiens ar purva kurpēm Ķemeru tīrelī. Kopā ar Purvu bridējiem ir iespēja nokļūt citu acīm neskatītās vietās un izbaudīt īstu piedzīvojumu garšu! Pārgājienus vada zinoši un pieredzējuši gidi, kuri izvedīs cauri akaču labirintiem un vietām, kur bez purva kurpēm tas nebūtu iespējams. 

Maršruts ļauj iepazīt Lielā Ķemeru tīreļa purva ainavu, attīstību, raksturīgos augus, dzīvniekus un dabas objektus. Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači, teiksmainais Liliju ezers, Krāču kalni – Baltijas Ledus ezera kāpas. Ja paveiksies, tad tālumā varēs sadzirdēt dzērves un, uzmanīgi ieskatoties, varēs ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni, bet ja dosies saullēkta vai saulrieta laikā, tad varēsi izbaudīt maģisko miglas apskauto purva ainavu.

Ķemeru tīrelī iespējams variēt ar maršruta garumu un pārgājiena ilgumu no 2 stundām līdz pat visai dienai. Maršruts ir 2-7 km garš. Piemērots iesācējiem, kuri vēlas mazliet izaicinājumu, kā arī gados vecākiem cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu un bērniem no 8-10 g.v.

Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus. Purva kurpes ir sniega kurpes, kas pielāgotas tā, lai ar tām varētu pārvietoties pa purvu visa gada garumā. Purva kurpes nodrošina lielāku pēdas laukumu un samazina cilvēka svara radīto spiedienu uz sūnām, tādejādi pārvietošanos purvā padarot daudz drošāku, vieglāku un videi saudzīgāku. Ar purva kurpēm nebūs jāuztraucas par piesmeltiem zābakiem un var droši iebrist purvā vietās, kur citkārt tas būtu daudz grūtāk, vai pat neiespējami.

Darba laiks

Visu gadu pēc iepriekšējas pieteikšanās

Cenas

  • Grupas cena - 200,00 EUR (līdz 8 personām)
  • Grupa no 8 līdz 30 personas - 25,00 EUR/pers.
  • Publiskos pasākumos - pieaugušajiem 25,00 EUR, bērniem (7-17 g.v.) 10,00 EUR

Pārgājieni paredzēti dažādām cilvēku grupām:

  • romantiķiem (saullēktu/saulrietu sagaidīšana veroties purva plašumos)
  • aktīvās atpūtas cienītājiem (adrenalīns un kardiotreniņš garantēts)
  • pētniekiem un zināt gribētājiem (stāsti par purva augiem un dzīvniekiem, purva veidošanos u.c. aizraujošām lietām)
  • ekstrēmistiem (nakšņošana teltīs vai bez...starp vilkiem)
  • skolēniem un ģimenēm (viss iepriekšminētais mazākās devās)
  • uzņēmumiem (kolosāli saliedēšanas pasākumi)

 

Foto: no "Purvu bridēji" arhīva

Jelgavas nov., Tīreļi, Valgundes pag.
20120101
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU, EN
Darba laiks – pēc iepriekšējas pieteikšanās
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Auto stāvvieta