Jelgava caur laika kaleidoskopu

Līdz XX gadsimta sākumam mūsu pilsētai ir  bijuši divi nosaukumi – Mītava un Jelgava. Kāpēc? Kāpēc Mītava – krustnešu atbalsta punkts kopš 1265.gada, XVI gadsimta vidū kļūst par Kurzemes hercogistes galvaspilsētu, un XVIII gadsimta beigās par guberņas pilsētu Krievijas impērijas sastāvā?

Kāpēc, vienu no senākājām Latvijas pilsētām – Jelgavu, XX gadsimta 50.gados sauca par pašu jaunāko Latvijas pilsētu? Par to arī būs stāsts. Tāpat, ekskursijas laikā Jūs uzzināsiet, kas Jelgavai ir palicis mantojumā no Mītavas, kurus no pasaules slavenībām vilināja mūsu pilsēta, un kā veidojās mūsdienu pilsētas izskats, un ar ko pamatoti var lepoties jelgavnieki.

Ekskursijas gaitā, izmantojot senās pilsētas kartes un bildes, kopā meklēsim saikni starp pāgātni un mūsdienām.

Pēc jūsu vēlēšanās un laika limita, ir iespēja ekskursijas laikā apmeklēt vairākus interesantus tūrisma objektus, piemēram: Kurzemes hercogu kapenes, Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju, Sv. Trīsvienības baznīcas torņa vēsturisko ekspozīciju un torņa skatu laukumu.

Ekskursijas ilgums: pēc pieprasījuma, no 2 līdz 9 stundām
Ekskursijas valodas: Latviešu, krievu
Ekskursijas veids: Kājām vai ar autobusu

Ekskursiju vada gide Inna Altuhova - vairāk informācijas šeit.