Elejas muižas parks

Elejas muižas parks, kurš atrodas Lietuvas pierobežā, plešas vairāk kā 17 ha platībā. Tā ir vieta nesteidzīgām pastaigām, kur Veimutpriedes, Holandes liepas, Sibīrijas baltegles un vilnainās irbenes stāsta vēstures stāstus, un muižas parks glabā noslēpumus un leģendas. Elejas muižas parkā aug 15 dižkoki, un no bioloģiskās daudzveidības viedokļa tā ir saudzējama vides „pērle" Latvijas un Eiropas mērogā. Muižas parkā uzzini leģendu par grāfieni Dagmāru, kas dzīvojusi Elejas muižā, un seko mīlestības aicinājumam!

Parkā atjaunotas vēsturiskās taciņas, uzbūvēts tiltiņš pāri dīķim uz pussalu un izveidoti divi apmeklētājiem saistoši, interaktīvi objekti – tēlnieka Gļeba Panteļejeva skulptūra “Mīlestībai”, kuras burvība viskrāšņāk atklājas krēslas stundās, un vides objekts “Saruna”, kas ļauj cilvēkiem sarunāties katram no sava ūdenstilpnes krasta. Tējas namiņā notiek laulību ceremonijas, bet ekskursantu grupas tiek cienātas ar tēju.

Jaunums!

Elejas muižas parkā izvietotas 5 instalācijas.

"Love birds" jeb "Mīlestības putni" attaino grāfienes Damāras mīlestību pret mīļoto...

"Vilku dārzs". Vietas nosaukums "Vilku dārzs" jau sen zināms Elejā, šie trīs vilki, kas attēloti, simbolizē Elejas, kā apdzīvotas vietas attīstību un progresu laiku laikos. Tās spēju augt un attīstīties cauri gadsimtiem un pierādīt, ka tā ir nozīmīga koordināte Latvijā un grāfu Mēdemu laikospat Eiropas mērogā.

"Grāfs Pauls fon Mēdems ar sievu pastaigājas pa parku" un otrajā māksalas instalācijā tieši blakus Helēnas māsa Elīze Matilde Aleksandrīne Fon Līvena ar suni.

"Elejas muižas sirdsritms jeb pulss" attaino Elejas muižas attīstību, laikā kad grāfi mēdemi aktīvi saimniekoja šeit un tad šis posms instalācijā ir visgarākais, jo tajā laikā bija vislielākā attīstība. Bet tad atnāca 1.Pasaules karš ar visām tā izrietošajām sekām un mēs tik pamazām atgūstam veco spozmi.

"Vēsturiskie tēli un daba savienota zirnekļu tīklā" - neparasta instalācija, kas skatāma no abām pusēm. Vienā pusē ir vēsturiskie tēli, otrā dabas motīvi.

Elejas muižas parks un Tējas namiņš
Ekskursija pa Elejas muižas parku un Tējas namiņu

Foto: Jelgavas novads, Edgars Pogožeļskis

Jelgavas nov., Elejas pag.
Ģimenēm ar bērniem
Auto stāvvieta