Elejas muižas parks un Tējas namiņš

Pašreizējais Elejas muižas ansamblis veidots 19. gs. sākumā, klasicisma stilā pēc grāfa Kristofa Johana Frīdriha (Žanno) Mēdema pasūtījuma. 

Savulaik tas atzīts par Kurzemes klasicisma pērli un izcilu būvniecības paraugu Eiropā. Pirmā pasaules kara laikā 1915. gadā ēkas tika nodedzinātas. Līdz mūsdienām saglabājusies muižas pārvaldnieka māja un teātra māja jeb klēts, tējas namiņš un senā baronu kapsēta, bet no kādreizējās majestātiskās pils palikušas vien drupas. Kopš 1967. gada Elejas muižas ansamblis ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis.

Parka teritorijas struktūras un stādījumi atbilst romantiskiem ainavu parkiem. Elejas parka teritorijā aug 15 dižkoki. Elejas muižas parks no dendroloģiskās un bioloģiskās daudzveidības viedokļa ir vērtējama kā saudzējama vides "pērle" Latvijas un Eiropas mērogā. Parka ziemeļu pusē atrodas Tējas namiņš kas ietilpst muižas ēku ansamblī un celts līdz ar pils būvniecību 19. gs. sākumā. Tējas namiņā savulaik atradies pēdējās Kurzemes - Zemgales hercogienes Dorotejas piemineklis, tā dēļ 19. gs. vidū tējas namiņš tika paplašināts un izbūvēta apsīdas piebūve, joprojām redzama pieminekļa iedobuma vieta.

Nopostīts reizē ar pili 1915. gadā, bet pēc 100 gadiem - 2015. gadā tējas namiņš un 19.gs celtais žogs ar arkādēm piedzīvoja savu "atdzimšanu" un romatisko izskatu.

Parkā atjaunotas vēsturiskās taciņas, uzbūvēts tiltiņš pāri dīķim uz pussalu un izveidoti divi apmeklētājiem saistoši, interaktīvi objekti – tēlnieka Gļeba Panteļejeva skulptūra "Mīlestībai", kuras burvība viskrāšņāk atklājas krēslas stundās, un vides objekts "Saruna", kas ļauj cilvēkiem sarunāties katram no sava ūdenstilpnes krasta. Tējas namiņā notiek laulību ceremonijas, bet ekskursantu grupas tiek cienātas ar tēju.

Tējas namiņa darba laiks

  • Pirmdiena, otrdiena: slēgts;
  • Trešdiena - sestdiena: 10:00 - 18:00;
  • Svētdiena: iepriekš piesakoties.

Piedāvājums

  • Ekskursija un Tējas namiņa apskate pēc iepriekšējas pieteikšanās, zvanot pa tālr. 26128853.
  • Lielformāta āra izzinošās spēles - koku, putnu un zvēru spēle. Piemērotas ģimenēm ar bērniem.
  • Par atsevšķu samaksu tiek piedāvātas tējas degustācijas.

Papildus informācija

Pēc atjaunošanas Elejas Tējas namiņš darbojas kā:

  • Tūrisma objekts;
  • Laulību ceremonijas vieta;
  • Kāzu pieturvieta;
  • Vieta, kur organizēt tematiskus pasākumus - koncertus, tējas degustācijas, dzejas vakarus, dzimšanas dienas svinības, vecmeitu ballītes u.tml. pasākumus. Optimālais cilvēku skaits Tējas namiņa iekštelpās - 30.

 

Elejas muižas parks
Ekskursija pa Elejas muižas parku un Tējas namiņu
Jelgavas nov., Elejas pag.
26128853
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
LV, RU
Pieaugušie 1.50 Bērni 1.00
Kāzu vieta
Ģimenēm ar bērniem
Pieejams gids
Auto stāvvieta
Pirmdiena: -
Otrdiena: -
Trešdiena: -
Ceturtdiena: -
Piektdiena: 10:00-17:00
Sestdiena: 10:00-17:00
Svētdiena: -